Haftuję od ponad 10 lat, jednak dopiero teraz wpadłam na pomysł, żeby dokumentować w jakiś sposób postępy w haftowaniu : Oczywiście robię zdjęcie każdemu obrazkowi, który wychodzi spod igły...ale fajnie by było oglądać je w trakcie powstawania....
poniedziałek, 19 maja 2008

Wow! Mam wolną chwilę po pracy - co się rzadko zdarza :( Mój Skarb biedak siedzi do wieczora na komisji, więc czekając na niego mogę coś napisać... Mam zamiar pokazać wszystkie moje hafty które aktualnie robię, tzn. aktualnie mam zaczęte i niestety nie dokończone (przede wszsytkim z braku czasu).
Zacznę od tych, których długo nie miałam w ręku...

Wzór na te serduszka zrobiłąm sama z obrazka pochodzącego z ClipArtów przerabiając go w programie Haftix. Oczywiście zaczęłam wieki temu i nie mam jakoś natchnienia, żeby go dokończyć :)

To są małę hafciki na kartki wielkanocne...oczywiście już drugą Wielkanoc przeleżały niedokończone...

Aniołek, podobnie jak te powżej nie doczekaóły się żeby zrobić z nich kartkę bożonarodzeniową...może w tym roku się zaprę i je dokończę...

Kawałek słonecznika też czeka na natchnienie...miałabyć kartka imieninowa czy urodzinowa dla Cioci Renatki ;) Może do lipca się wyrobię :)

Znalazłam na fajnej stronie (link niedługo zamieszczę) całą serię małych fajnych ptaszków. Kilka już wyhaftowałam (zdjęcia na mojej stronie), a to kolejny - zaczęty... trochę słabo widoczny, ale bardzo jasnym szarym haftowany, dlatego.

Mam jeszcze jeden dosyć dawno zaczęty haft, który robię już dłuuuuugo dłuuuugo, ale go tu nie zamieszczę. Pokarzę dopiero efekt końcowy... No i jeszcze jeden, którego też nie zamieszczę, ze względu, że to ma być prezent (miałbyć na walentynki, ale się niestety nie wyrobiłam).

No i moje dwa najświeższe, zaczęte podczas majowego weenekdu w Łąkie hafty.
Pierwszy zaczęłam, bo akurat miałam ze sobą ten wzór- kupiłam Kram z robótkami, inne przegapiłam, a resztę miałam w domu. Zamierzam zrobić w przyszłości całą kolekcję "Najpiękniejsze miejsca w Polsce" - ciekawe czy skończy się na marzeniach czy je rzeczywiście zrobię :)
Drugi to "Nadchodzi wiosna" z tego samego Kramu z robótkami - zaczęłam go bo miałam kawełek wolnej kanwy i trochę potrzebnych nici... w nowym numerze Kramu z robótkami jest lato, tylko nie wiem czy jesień i zima już były czy dopiero będą...

Generalnie bardzo lubię zaczynać obrazki...ale najlepiej żeby potem same szybko się haftował i kończyły...

Mam w planach wyhaftować kilka obrazków z brzozami do naszej nowej kuchni - będziemy mieli kafelki z motywem brzóz, więc będą pasować. Jeden już mam, kilka innych, niedużych znalazłam i zamierzam je w najbliższym czasie zrobić (chociaż ze dwa).
Ponadto mam również zamiar zrobić, ładny sampler na drzwi wejściowe, ale jakoś jak potrzebuję, to nie mogę znaleźć ładnego wzoru. I w ogóle planów mam mnóstwo, tylko czasu brak... Mam nadzieję że w czwatrek pojedziemy na działkę, to będę miała cztery dni na haftowanie (oczywiście pomiędzy spacerami i obserwowaniem ptaków).

Dobra, zabieram się do haftowania...może jakiś ręczniczek lub ściereczka...

Przed chwilą załozyłam mojego pierwszego bloga :) Trochę musiałam się namęczyć przy zakładaniu nowego konta na gazeta.pl, ale wkońcu sie udało.

Oczywiście na wstępie zapraszam wszystkich na naszą stronę internetową http://beata.kawasoft.pl gdzie głównie można obejrzecć moje wszystkie do tej pory zrobione hafty i kartki :) Ale nie tylko...


Co do haftów, to pierwszą pracą jaka zrobiłam, był ogryzek zrobiony na technice w VIII klasie ... potem długo wisiał na wystawie wśród innych prac i tyle go widziałam. Bardzo mi sie spodobało takie dłubanie...skserowałam sobie kilka stron z wzorami haftów i tak się zaczęło :)
Gdybym miała więcej wolnego czasu, niewątpliwie moich prac było by duuużo więcej. Ale i tak mam ich sporo :))

1 ... 61
 
Zakładki:
Ciekawe strony
Hafty - blogi zagraniczne
Kolczyki szydełkowe
Tu często zaglądam...
Tu mnie można znaleźć
free counters